Dodany: 2010-12-03 13:39:18

Rozwój obszarów WiejskichPartnerstwo publiczno-prywatne zakłada wspólną realizację przedsięwzięć dotyczących sfery publicznej. Partnerstwo publiczno-prywatne to współpraca władz samorządowych i publicznych z podmiotami prywatnymi.

 

W wyniku tej współpracy powstają olbrzymie inwestycje i projekty wymagające dużego wykładu własnego kapitału. Partnerstwo publiczno-prywatne polega na  połączeniu działań władzy publicznej oraz prywatnego inwestora na rzecz realizacji zadań, które pozostawały dotychczas w domenie działalności władzy publicznej.

 

Efektem tej współpracy są inwestycje, służące społeczeństwu, do których władza nie dokłada praktycznie nic, całość kapitału wykłada inwestor. Za to po ukończeniu inwestycji może on przez kilkanaście lat czerpać z niej zyski. Do budowy obiektów użytku publicznego władze obliguje prawo. W ramach programu operacyjnego rozwój obszarów wiejskich powstaje wiele przedsiębiorstw oraz inicjatyw, które mają na celu aktywizację społeczeństwa wiejskiego w obszarach nie związanych z rolnictwem. Takimi obszarami staję się agroturystyka, rękodzielnictwo, promocja produktów regionalnych i lokalnych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rozwój obszarów Wiejskich
Nick: