Dodany: 2010-12-03 13:36:24

Rozwój Polski WschodniejPartnerstwo publiczno-prywatne jest połączeniem działań władzy publicznej oraz prywatnego kapitału na rzecz realizacji zadań, które pozostawały dotychczas w domenie działalności władzy publicznej.

 

Zazwyczaj to właśnie w interesie władzy publicznych jest realizacja przedsięwzięć wraz z prywatnymi inwestorami, ponieważ prawo obliguje podmioty samorządowe do działań na rzecz sektora publicznego. Partnerstwo publiczno-prywatne polega na podpisaniu długoterminowych umów, w efekcie których powstają budynki użytku publicznego, drogi, mosty, autostrady, porty lotnicze oraz wiele innych inwestycji mających na celu rozwój polski wschodniej. Partnerstwo publiczno-prywatne jest doskonałym rozwiązaniem przy rezliacji olbrzymich projektów, które zakładają zainwestowanie dużego kapitału włąsnego.

 

Część z nich realizowanych w ramch programu rozwój polski wschodniej jest dofinansowywana ze środkó unii europejskiej. W ramach tego programu powstają drogi, autostrady, porty lotnicze, przystanie i mariny oraz wiele innych inwestycji, mających na celu rozwój danego regionu polski wschodniej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rozwój Polski Wschodniej
Nick: