Dodany: 2010-12-03 13:23:00

Gdzie szukać dotacjiDotacje unijne przeznaczone są na rozwój poszczególnych regionów w kraju, który jest członkiem unii europejskiej. Dotacje unijne w znacznym stopniu wpływają na rozwój państw, które dołączyły do unii później i które nie są aż tak rozwinięte ekonomicznie, jak inne państwa członkowskie.

 

Dotacje unijne przeznaczone są dla mieszkańców każdego regionu. To właśnie dzięki nim następuje nie tylko rozwój gospodarczy, ale także promocja danego województwa. Po unijne środku trzeba się zgłaszać do urzędu pracy lub urzędu miasta. Wnioski można składać także na stronie programów operacyjnych prowadzonych w każdym kraju członkowskim unii. Poszczególne programy operacyjne dotyczą różnorodnych tematów, dlatego wnioski należy składać w różnych miejscach.

 

Program innowacyjna gospodarka, kapitał ludzki, rozwój polski wschodniej, rozwój obszarów wiejskich to tylko część tych przedsięwzięć, które umożliwiają zdobycie dodatkowego finansowania na rozwój danego projektu. Z dotacji unijnych korzystają przede wszystkim samorządy, które inwestują pieniądze w drogi, autostrady, mosty, porty lotnicze, przystanie i festiwale, które mają przyciągnąć do regionu turystów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gdzie szukać dotacji
Nick: