Dodany: 2010-12-03 13:04:13

Finansowanie UEUnia Europejska to powstały na mocy Traktatu z Maastricht gospodarczo-polityczny związek demokratycznych państw europejskich. Jego kształtowanie było procesem rozłożonym w czasie i przestrzeni kontynentu europejskiego.

 

Jest to także efekt wieloletniego procesu integracji politycznej, gospodarczej i społecznej, który został zapoczątkowany już po II wojnie światowej. Państwa należące do Unii Europejskiej wspierają się nawzajem, a bogatsze i bardziej rozwinięte ekonomicznie kraje pomagają finansowo krajom mniej rozwiniętym.  Dzięki takim działaniom, kraje, które nie są rozwinięte ani gospodarczo ani finansowo mają możliwość podreperowania swojej gospodarki. Taką możliwość stwarzają dotacje z unii.

 

Dotacje z unii umożliwiają rozwój ekonomiczny tych państw, które odstają od krajów rozwiniętych gospodarczo. Dotacje z unii są wykorzystywane przez każdy region w danym kraju. W ramach dotacji można przeprowadzać szereg inwestycji z zakresu infrastruktury, budowy dróg, mostów oraz autostrad, z zakresu kultury, organizacji festiwali promujących dany region, jarmarków, koncertów, czy z zakresu kapitału ludzkiego i organizacji szkoleń, konferencji podnoszących kwalifikacje pracowników lub bezrobotnych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Finansowanie UE
Nick: